Zápasy o 3. miesto Extraligy žien Pezinok - VŠK Paneurópa

30.04.2012

Hralo sa  na 3 víťazné zápasy, začínalo sa u  lepšie umiestneného.

18.4.2012 19:00 Pezinok - VŠK Paneurópa 2:3 (-22,15,23,-11,-14)

Zápas sme začali dobre a hoci súper doťahoval, koncovku prvého setu sme si ustrážili. Druhý a tretí set sme robili chyby, zle sme bránili a súper vyhrával 2:1.V treťom sete sme hrali výborný volejbal a súpera sme zmietli s palubovky, uhral len 11 bodov. Piaty set bol nerozhodný, obe družstvá sa striedali vo vedení, strany sme točili za nepriaznivého stavu 8:5. Koncovka ale patrila nám a set a celý zápas sme vyhrali. Tešili sme sa ale iba 10 minút. Prečo napíšeme neskôr!

21.4.2012 18:00 VŠK Paneurópa - Pezinok 3:0 (20,16,17)

Tento zápas nám vyšiel perfektne! Hrali sme ako dobrý orchester, bez falošných tónov. Súpera sme eliminovali vo všetkých činnostiach a po 69 minútach bol koniec! Diváci videli výborný volejbal, predviedli sme krásne akcie, dobre sme prihrávali, útočili i bránili. Zápas bol skoro bezchybný. Dievčatá ukázali, že volejbal vedia hrať a keď zaberú všetky, je radosť sa na ne dívať!

Po dvoch zápasoch sme viedli 2:0 a boli sme krôčik od medaily.
 Ale! V prvom zápase nastal sled diletantských chýb mnohých ľudí a zápas nám SK SVF kontumovala na 0:3 .
 Čo sa stalo?
 1. Pred zápasom majú rozhodcovia skontrolovať prítomných hráčov a ich licencie - neskontrolovali, lebo prišli neskoro!
 2. Pred zápasom dostal zapisovateľ 12 licencií hráčok, aby ich zapísal do zápisu - zapísal iba 11, lebo prišiel neskoro!Chýbala Iveta Mociková!
 3. 15 minút pred začiatkom stretnutia tréner kontroluje zápis, zostavu družstva a podpisuje, že všetko je OK- veril zapisovateľovi a podpísal 11 hráčiek! Chýbala Iveta Mociková!
 4. Rozhodcovia opäť mali skontrolovať fyzicky prítomné hráčky a zápis - neskontrolovali!
 5. Tréner napísal lístok s postavením, kde bola aj Iveta Mociková!
 6. Zapisovateľ pri zapísaní základnej zostavy kontroluje aj zoznam hráčiek - neskontroloval, našiel by nezapísanú Ivetu Mocikovú!
 7. Druhý rozhodca mal skontrolovať lístok s postavením so zoznamom hráčov - neskontroloval, našiel by nezapísanú Ivetu Mocikovú!
 A tak Iveta Mociková za stavu 0:0 nastúpila a počas celého zápasu na to nikto neprišiel!!!!!
 Prišlo sa na to až asi 10 minút po zápase, keď už bol zápis uzavretý.
 Verdikt SK SVF: Kontumácia a pokuta 160,- Eur!!!!! Neoprávnený štart hráča!!!!!!

Takže stav série 1:1

26.4.2012 19:00 Pezinok - VŠK Paneurópa 3:2 (18,-18,18,-19,10)

Pred zápasom sme sa snažili družstvo motivovať. Psychicky to bolo zlé! Veď tá nespravodlivosť: vyhráme a bez hráčskej chyby zápas prehráme! Napriek tomu sme v zápase bojovali. Celý priebeh bol ako na hojdačke. Raz sme vyhrali my, raz zase oni! Piaty set sme nastúpili odhodlane, ale tlak súpera sme nezvládli a prehrali sme dosť jednoznačne na 10. Ale máme ešte šancu vyrovnať!

28.4.2012  18:00   VŠK Paneurópa - Pezinok 0:3 (22,20,23)

Všetky sety sme začali podobne, začiatok nám ušiel, v strede sme zabojovali a dotiahli, v koncovke sme bojovali, ale nepodarilo sa nám uhrať ani set. Zápas trval 80 minút, plná hala povzbudzovala naše i súperove hráčky! Bohužiaľ tie naše nezapli všetky na 100 % a keďže volejbal hrajú šiesti, nie traja, nemali sme šancu na úspech. Pezinok vyhral a nám ostalo pekné, ale nepopulárne 4. miesto.

Prezidentka VO VŠK Paneurópa Ing. Tatiana Vestenická:
Musím poznamenať, že keby niekto pred touto sezónou povedal, že budeme bojovať o medailu, moc by som neverila. Veď sme len 3. rok v extraligovom kolotoči, prvý rok vypadnutie, druhý rok boj o záchranu, tak tretí rok niekde okolo 6. miesta - to sa mi zdalo reálne! Počas súťaže sa však ukázalo, že družstvo má naviac. Samozrejme, že mi je ľúto, že mi na krku nevisí medaila a babám iste tiež. Lebo naše snaženie pekne gradovalo a nebyť hlúpych chýb, ktoré spôsobili iní, všetko by bolo inak!!! Ale, keby bolo keby.....